Parteneriat de colaborare între Primăria Sfântu Gheorghe şi Parohia Malu Vechi

Vineri 30 martie 2017, după aprobarea Consiliului Local, cu ocazia împlinirii a 180 de ani de la sfinţirea Bisericii Adormirea Maicii Domnului a fostului Schit Malu, catalogată ca monument istoric, s-a încheiat un parteneriat de colaborare între Primăria Comunei Sfântu Gheorghe şi Parohia Malu Vechi avand ca obiectiv:

a) documentaţiile conform legii în vederea construirii, extinderi, reparării, consolidării, conservării, restaurării, refacerii elementelor artistice şi a picturii, amenajării peisagistice şi a altor lucrări care se vor impune la monumentul istoric;

b) obţinerea tuturor avizelor, acordurilor şi autorizaţiilor în vederea începerii lucrărilor în condiţiile legii;

c) sprijinirea obţinerii de fonduri nerambursabile;

d) semnalizarea monumentului istoric;

e) întreţinerea monumentului istoric.

Fie ca Bunul Dumnezeu să binecuvinteze pe toţi cei ce şi-au adus contribuţia la realizarea acestui parteneriat !
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...