Biserica Malu Vechi a fost racordată la reţeaua electrică trifazică

Cu ajutorul lui Dumnezeu şi al Maicii Domnului, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părintelui nostru Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, după aproape şapte luni în care s-au strâns toate documentele în vederea obţinerii tuturor avizelor şi autorizaţiilor, s-a realizat racordarea Bisericii Malu Vechi, monument istoric, la reţeaua electrică trifazică şi priza de pământ, în vederea susţinerii sistemului electric de încălzire prin pardoseală.

Întregul ansamblu de lucrări s-a efectuat sub directa supraveghere a arheologilor muzeului judeţean.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...