Cerc pastoral – misionar la Parohia Malu I

Vineri, 20 mai 2016, biserica parohială Malu I a găzduit întrunirea Cercului pastoral – misionar Malu – Alexeni. Cu acest prilej, s-a săvârșit Taina Sfântului Maslu de către preoții: Dorinel Necșulescu, Dobre George, Niță Nicolae, Fierbințeanu Daniel și Costeleanu Aristide Gabriel.La momentul cuvenit predicii, părintele Dorinel Necșulescu, gazda acestui eveniment, și părintele Costeleanu Aristide Gabriel, au ținut pe rând câte un scurt cuvânt de învățătura, despre nemărginita iubire pe care Dumnezeu ne-o poartă. A consemnat părintele Dorinel Necșulescu de la Parohia Malu I
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...