Pelerinaj la Icoana făcătoare de minuni a Maicii Domnului de la Vorona

Cu inimile pline de evlavie ne-am îndreptat paşii către Icoana făcătoare de minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Vorona, care a fost adusă spre închinare şi credincioşilor din eparhia noastră prin grija deosebită a Chiriarhului nostru Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor. Sub baldachinul amenajat în curtea Sfintei Mănăstiri a Sfinţilor Voievozi din Slobozia, ne-a aşteptat chipul plin de bucurie duhovnicească al Maicii Domnului, care ne-a îndemnat pe fiecare dintre noi să ne adunăm într-o rugă comună şi suitoare.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...